

Huis, Tuin en Keuken
U bevindt zich op het algemene (landelijke) CJG-forum.

karin
30-10-2014 om 13:10
wat kost de avondmaaltijd?
We hadden laatst visite en toen kwam het gesprek op het avondeten.Onze vrienden zeiden dat er pizza's in de aanbieding waren en dat het avondeten dan maar 13euro met zn vieren zou kosten.
Toen ik zei dat ik dat best duur vond,niet voor een keertje maar wel voor een gewone doordeweekse dag,waren ze behoorlijk verbaasd.
Wij hadden bv gisteren met zn drieen verse pasta,kaassaus en gebakken baby mais voor nog geen 5 euro.
Mijn vraag is dan ook,wat kost bij jullie zoal het avondeten,wat eet je dan en natuurlijk met hoeveel personen.
Ik snap natuurlijk dat het per dag flink kan schelen en ook wat je te besteden hebt,maar zo gemiddeld?

ijsvogeltje
30-10-2014 om 20:10
guera
"Dan moet je wel je vlees vervangen toch met iets?"
Nee hoor, een paar keer vlees per week is meer dan genoeg om de benodigde voedingstoffen binnen te krijgen. Het is een misverstand dat je iedere dag vlees (of een vervanger) nodig zou hebben.

Hanne.
30-10-2014 om 21:10
niet goedkoop
Ik vind 13 euro voor een maaltijd niet goedkoop. Dat is ongeveer wat ik per dag ( 2 volwassenen en 3 basisschool kinderen) aan boodschappen uitgeef.
We eten niet veel vlees maar wel relatief veel groenten.
Van de week bv in 4 dagen 800 gram vlees en 3.5 kg groenten tijdens de maaltijden. En dan gaat er regelmatig nog rauwkost op brood.

Juno
30-10-2014 om 21:10
Karin
Mais is een graan.
Wbt vlees, je hoeft inderdaad niet iedere dag vlees te eten en je kan het vervangen door een graan met een peulvrucht te combineren. Boterham met pindakaas, pitabroodje met humus, bonen en rijst, taco met bonen. Hoeft ook niet iedere dag.

Katniss
30-10-2014 om 21:10
Goedkope macaroni
Ik koop veel huis- en C-merken, maar goedkope macaroni vind ik echt niet weg te krijgen. Ik schat dat ik aan een gemiddelde avondmaaltijd voor 3 personen tussen de 6 en 8 euro kwijt ben. Het scheelt wel dat mijn kinderen niet van stukken vlees houden, zodat ik goedkoop gehakt (2,50 voor 300 gram) of kipfiletblokjes (3 euro) kan kopen. Groenten hebben we meestal 400 gram voor 3 personen. Dat is minder dan voorgeschreven maar het zijn nu eenmaal geen groente-eters. Meestal eet ik dan 300 gram, en leggen zij de rest op de rand van hun bord ;-)
Als ik met een volwassene eet, red ik het meestal niet met 8 euro. Dan wil je toch wat fatsoenlijks eten (ik noem bijv. pasta met rode saus kindereten, en dat eet ik dus niet als het niet hoeft). Mosselen met stokbrood en sausjes, of gegrilde groenten met biefstuk, of een currygerecht. Dan zit ik meestal toch wel rond de 12 euro voor 2 personen.
Als we pizza eten haal ik meestal Dr. Oetker (pollo en met vis), die zijn rond de 3 (?) euro per stuk.

Lilian1
30-10-2014 om 22:10
wisselend
manlief is geen echte vlees eter, ik wel kinderen ook wel.
Het wisselt wat we uitgeven per maaltijd bv hutspot zelf gesneden en rookworst was bij elkaar 4,50 denk ik.
woensdag lasagne met pondtomaat,courgette,prei en paprika en 400 gram gehakt was bij elkaar 5,80 ( tomaten en gehakt in de reclame)
maar als we bv pasta met courgette paprika,rode ui,mais en garnalen eten is het wel 8 of 9 euro.
Ik snij veel zelf en dat scheeltbv een flinke rode kool 89 cent per stuk voor 2 keer eten en een zakje van 300 gram is hier 1.39!

Nien
30-10-2014 om 23:10
5 euro
Wij eten wel vlees maar vaak in kleine hoeveelheden en ook regelmatig vegetarisch. Ik denk dat we met zijn 3en gemiddeld 5euro kwijt zijn. Verse groente vind ik over het algemeen heel goedkoop. Er zijn veel groenten die nog geen euro per kg kosten.

Dendy Pearson
31-10-2014 om 06:10
Het was een pót lekkere sperziebonen en wel de biologische van AH. Die vinden wij hier serieus lekker. Smaken heel anders dan de basic.

jons
31-10-2014 om 08:10
budget
Wij zitten op een gemiddelde van 10 euro per avondmaaltijd, voor 2 volwassenen, 1 flink etende puber en nog 3 jongere kinderen.
Voor de hele dag, dus inclusief brood, beleg, wcpapier en dergelijke komen we uit onder de 15 euro...

Chippie
31-10-2014 om 15:10
Hier...
Ik koop weinig kant en klaar en dat scheelt veel. Geen pakjes maar losse kruiden, geen vage maltodextrinehuppeldepupsen maar liever een schepje creme fraiche. Pizza is een slecht voorbeeld want we eten geen diepvriespizza's maar gebruiken wel kant-en-klaar deeg.
Daarnaast is het gezonder, goedkoper en beter voor het milieu om met het seizoen mee te eten. Dus daar probeer ik wel rekening mee te houden.
Ik denk dat ik hier rond de 10 euro per maaltijd zit.
Vlees halen we bij een slagerij die het vlees direct van de boerderij haalt. Ik haal 1 x per maand een pakket vlees waar ik ongeveer een maand mee kan. Ik reken voor het gemak even 4 euro per dag aan vlees (we eten niet heel veel vlees, bv 250 gram voor spaghetti vinden we meer dan voldoende).
Deze week op het menu:
Vlees - aardappels - bloemkool = ongeveer 8 euro
Rijst - schepje Thai Curry - blikje kokosmelk - Thaise groente (1,50) - 2 puntpaprika's (in de aanbieding, 1,00) - restje champignons - extra prei = ongeveer 8 euro
Stamppot andijvie (zelfgesneden) met vlees = 8 euro
Sla - tomaatjes - gebakken aardappeltjes - biefstukje = 12 euro
Volkoren pasta - creme fraiche - zalmfilet 400 gr - blikje tonijn - broccolli = 11 euro
Pompoensoep met zelfgebakken brood = 6 euro

Emine
31-10-2014 om 19:10
Hmmmm
Afgelopen week:
-gehaktbal, aardappelen, rode kool, appelmoes: 1,25 per persoon
-spinazie, aardappelen, ommelet van 2 eieren pp: 0,80 per persoon
-gebakken krieltjes (kant en klaar), sla met ei en augurk, knakworst: 1,30 per persoon
-pannekoeken met allerlei beleg, 50 cent per persoon
-aardappelen, sla met ei en augurk, vissticks, 0,90 per persoon
-macaroni met stroganovsaus, gehakt, groente en kaas, 1 euro per persoon
-broodje knakworst, 0,90 per persoon

Kaaskopje
01-11-2014 om 01:11
Voor 2 personen
Man en ik eten tegenwoordig meestal met ons tweeën. Vandaag heb ik haaskarbonade voor 2,26, 1 grote ui 29 cent, paprikamix 1,19 waarvan 1 paprika gebruikt, dus 40 cent, 1 prei 56 cent, 3 flinke trostomaten 1,40 (gewone tomaten waren goedkoper, maar ik vind trostomaten zo lekker ruiken). Bij elkaar heeft dit dus 4,91. Daarnaast had ik nog rucolasla, komkommer en zoete aardappels van eerdere dagen. Ik reken daar even heel grofweg 2 euro voor. Vandaag gegeten voor 6,91 met twee personen. Het had goedkoper gekund met gewone tomaten en een zak uien, waarvan ik dan maar 2 uien had hoeven pakken. Ik wist in de winkel niet zeker of we nog uien hadden, vandaar die ene ui:-)
Morgen eten we verse pizza. Dat is bepaald niet goedkoop. Daarvoor haal ik verse tomaten, gehakt, een paar soorten kaas, rode pesto, paprika heb ik van vandaag nog over, champignons, ontbijtspek, dan toch maar de zak uien. Omdat mijn dochter morgen meeëet, hebben we niet genoeg aan 1 rol pizzabodem, dus moet ik er twee kopen. Pizza's uit de diepvries zijn een stuk voordeliger, maar soms is het ook gewoon leuk om te kokkerellen. Aan het eind van de maand halen we wel weer een pizza uit een aanbieding.:-)

Angela67
01-11-2014 om 08:11
pizzabodem (Kaaskopje)
een pak brooddeeg (wit) kan bij ons een hele oven-bakplaat vullen. misschien een alternatief voor de pizzabodem?
gr Angela

amk
01-11-2014 om 09:11
Angela
maar met een pak brooddeeg is het geen pizza maar een belegde boterham. Het smaakt echt heel anders. je kunt ook heel makkelijk zelf een echte pizza bodem maken met instant gist. Smaakt stukken beter dan met een pak brood deeg
150 ml lauw water
1/2 zakje gist + thl suiker
750 g bloem
1/2 thl zout
2-3 el olijfolie
meng gist en suiker met 50 ml water, dan alles mengen en ongeveer 10 minuten kneden.
Een uur laten rijzen en klaar.
Zelf doe ik vaak nog wat kruiden hier door zoals basilicum of rozemarijn en gensnipperde olijven.

Annet
01-11-2014 om 10:11
Ja, zelf pizzadeeg maken
Kost bijna niets.
En je kunt het zo lekker dun uitrollen.
Je kunt het ook een halve dag laten rijzen. Gewoon maken in de ochtend als het uitkomt.

skik
01-11-2014 om 10:11
Nog makkelijker pizzabodem
Die vier pizza's margerita voor 2,79 van de Lidl hebben wij vaak in de vriezer liggen voor 'noodgevallen'. Als blijkt dat een gezinslid ineens om half zes de deur uit moet voor iets. Er zit op die pizza nauwelijks kaas, dus dat dat vieze nepkaas is proef je nauwelijks. Wij beleggen die met wat champignon, paprika, ui en strooien er wat gewone geraspte kaas en oregano op. Even in de oven en je hebt een vrij redelijke maaltijd.
Als we voor het hele gezin zelf pizza maken, maken we ook zelf deeg. Niet moeilijk, niet veel werk maar wel veel goedkoper dan zo'n pizzabodem van Danerolle o.i.d.
Verder besteden wij (3 volwassenen, 3 pubers) ca. 15 euro aan eten en drinken per dag.
skik

Kaaskopje
01-11-2014 om 11:11
Pizza mehl bij Turkse winkel
Vandaag viel een foldertje van Sultan's in onze brievenbus. Dat is een Turkse supermarkt. Een kilo pizza meel (pizza mehl staat op de zak) is maar 50 cent! In de aanbieding weliswaar en ik heb geen tijd om te gaan als de aanbieding geldt. Maar het is vast toch de moeite om het voor de normale prijs te halen. Die winkel is sowieso met veel erg voordelig, maar omdat het zo uit de route ligt voor dagelijkse boodschappen komt het er nooit van.

Annet
01-11-2014 om 12:11
Kaaskopje
Kijk dan ook naar grote verpakking van bijvoorbeeld kruiden, sambal (turkse naam weet ik niet), e.d.
Ik koop bij een Marokkaanse winkel altijd een grote bus van favoriete kruiden. Die gebruik ik om de kleine potjes in de keukenla aan te vullen. Scheelt veel geld.
Ook bijvoorbeeld Harissa (Marokkaanse sambal zo ongeveer). Die heb ik ingevroren in ijsblokzakjes want een heel blik is te veel voor ons. Dat blik is dan even duur als een minipotje bij de AH.
Verse munt en koriander zijn onder de 1 euro per flinke bos.
Couscous koop ik daar ook.

skik
01-11-2014 om 12:11
Pizzamehl?
Je kan, zoals amk beschrijft, net zo goed bloem nemen, dat kost bij de AH 39 cent per kilo. Of je maakt de bodem van zelfrijzend bakmeel en een ei. Recepten genoeg te vinden op internet. Verse tomaten op een pizza vind ik zelf altijd heel onhandig omdat je daar zo ontzettend je mond aan brandt vanwege al het vocht. Wij besmeren het pizzadeeg met tomatenpuree van 8 cent per blikje. Lekker pittige tomatensmaak en niet zo nattig en dan heb je ook geen rode pesto nodig. Met zijn tweeën heb je aan een pond bloem en één blikje puree genoeg, dus dan is de basis van je pizza nog slechts een paar dubbeltjes. Daarna kan je hem zo voordelig of duur maken als je wil, afhankelijk van wat je er op doet.
skik

Juno
01-11-2014 om 15:11
Boodschappen gedaan
Als ik de weekboodschappen doe ben ik minder kwijt dan wanneer ik dagelijks even wat haal. Dan ga ik vaak voor wat luxer eten. Deze week zit ik op €62 voor 4 dagen met vijf personen inclusief wc-papier, beleg, fruit enz. Dus dat is voor de avondmaaltijd minder dan €3,- pp.
Deze week eten we shoarma, sperciebonen met sucadelappen, snijbonen met gehaktbrood, pasta. Donderdag doe ik weer boodschappen, mijn koelkast is niet zo groot dat ik voor een hele week ineens kan kopen.
Bij 'tussendoorboodschappen' betaal ik meestal rond de €20,-.

Kaaskopje
02-11-2014 om 00:11
Skik
Dat je een bodem met gewone meel kunt maken, dat weet ik, maar ik wil toch eens proberen of dat speciale pizza meel toegevoegde waarde heeft:-) Voor het gemak heb ik dit weekend nog voor de kant en klare bodem gekozen, maar als man en ik in een weekend weer met ons tweeën eten, ga ik een zelfgemaakte bodem proberen.
Hoe je de bodem verder bekleed is een kwestie van smaak. Wij vinden verse tomaten en rode pesto met gerulde gehakt erdoor lekker. Er gaat zeker een half tot driekwart potje rode pesto doorheen. Als je het even laat pruttelen valt het dan met het vocht ook wel mee. Ik doe wel eens een blikje tomatenpuree ergens doorheen. Door de bruine bonen bijvoorbeeld als we bruine bonen met rijst (bb en r) eten. Maar zo op een pizzabodem vind ik de smaak te geconcentreerd en ook een beetje saai eigenlijk.

Lou
02-11-2014 om 10:11
Lekkerste pizzabodem
De lekkerste pizzabodem maak je met La Tua Farina, te koop in AH. Je doet er zout, water en olie bij, geen gist. Het hoeft ook niet te rijzen. Je kunt het mooi dun uitrollen en het smaakt echt een heel stuk beter dan zo'n pak van Koopmans. Ik maak hem meestal met zalm, courgette, knoflook, ui, citroensap, creme fraiche en parmezaan. Redelijk gezond :-)

Annet
02-11-2014 om 10:11
Verse tomaten voor een saus is zonde van het werk en het geld
Ik koop altijd gezeefde tomaten / passata. Kost ongeveer 60 cent per pak. En bestaat alleen uit tomaten en een beetje zout. Pas op bij de duurdere merken, dan zit er vaak suiker door.
Als ik snel klaar wil zijn roer ik daar rode pesto door. Als ik tijd heb, bak ik een uitje aan, knoflook erdoor, pak passata erbij, verse oregano en even laten pruttelen. Daarna staafmixer erdoor.
Verse tomaat vind ik wel lekker op de pizza (bovenop de saus). Dan druk ik eerst het vocht eruit.

Kaaskopje
02-11-2014 om 11:11
Bedankt voor de tip. We doen het ook nog niet zo lang, zelf pizza maken, dus ik ben nog niet met alle mogelijkheden bekend:-)
Reageer op dit bericht
Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.