

Huis, Tuin en Keuken
U bevindt zich op het algemene (landelijke) CJG-forum.

Laura
09-05-2015 om 21:05
Over boodschappen besparen enzo
Ik liep vanmiddag in de supermarkt en hoorde een stelletje samen heel bewust producten in hun kar leggen en daar de prijzen van opnoemen. Een bepaald product scheelde 55ct met een andere winkel.Ik let lhaast nooit op wat iets kost, heb wel een redelijk vast wekenlijks boodschappen budget. Hoe doen jullie dat? Letten jullie goed op wat er in de kar gaat? Pluizen jullie folders uit voordat jullie boodschappen doen? Kortom hoe bewust zijn jullie met boodschappen bezig. Wij leven met z'n drieën en zijn per week rond de 110/120€ kwijt, modaal inkomen.

bromvlieg
15-05-2015 om 11:05
@mieke
' Ik stuur mijn kinderen ook gerust terug als ze te dure hagelslag of zo gepakt hebben'
Pfff. Dat brengt nare jeugdherinneringen boven, mijn moeder was er ook zo eentje. Ze had een krap budget, dat weet ik, maar wat voelde ik me stom als ik terug moest, weer in de rij, met een verkeerd pakje wat geruild moest. Bah bah bah. Ik had heus niet expres het verkeerde product meegenomen. En zij maar mopperen 'weet je dan niet wat we altijd hebben?'

Mieke
15-05-2015 om 11:05
Bromvlieg, huh?
Dat is toch echt heel iets anders. Ik stuur mijn kinderen niet terug als ze thuis zijn gekomen met "verkeerde" boodschappen. Ik stuur ze terug als wij samen boodschappen aan het doen zijn. Het karretje staat in een pad en ik ga pindakaas halen en zij hagelslag. Vervolgens komen ze aan zetten met bijvoorbeeld van die knalrose k3 hagelslag of hele dure excellent hageslag in zo'n klein pakje. Dan mogen ze dat terugzetten en iets anders pakken. Lijkt mij heel normaal.

bromvlieg
15-05-2015 om 11:05
@Mieke
ah, bedoel je dat! ja, dat snap ik dan!
Mijn moeder stuurde mij vroeger met de fiets om boodschappen en stuurde me dan terug als ik iets anders had meegebacht dan zij bedoelde. Je snapt vast hoe irritant ik dat vond!

creabea
19-05-2015 om 10:05
supermarkten vergelijken
heb niet het hele draadje gelezen, maar ik denk dat wij met 2 volwassenen en 2 kinderen in de basisschoolleeftijd heel gemiddeld zitten met ca. 100 euro boodschappen per week. Ik ben wel prijsbewust (mijn oudste van 9 ook, als die een boodschapje moet halen:-) maar mijn man niet echt. Ik koop daarentegen meer chocola e.d. dan hij. Sommige spullen koop ik biologisch, zeker als dat in de aanbieding is. Verder koop ik van een aanbieding (bijvoorbeeld sappen of tandpasta) altijd gelijk een heleboel (iets wat mijn man dan weer onzin vindt;-)
Nog een goedkope tip van gerechten die wij regelmatig eten en wat de kinderen lekker vinden: boerenkool uit de diepvries (allergoedkoopst gezien voor 45 cent per pak), en chili con carne. Tomaten uit blik en bruine bonen zijn supergoedkoop, zelfs biologisch val je je daar geen buil aan.
Verder heb ik eens prijzen vergeleken van supermarkten waar wij het meeste komen: AH, Hoogvliet en C1000. Ik vergeleek dan prijzen van A-merken die wij kochten, en huismerk-producten die goed vergelijkbaar waren (zoals melk, eieren, appelsap). Daaruit bleek verrassend dat de C1000 net zo duur was als de AH en de Hoogvliet gemiddeld per artikel(!) 15 cent goedkoper was. Scheelde dus zomaar 6-7 euro op een volle kar. Groente en vlees was bij de Hoogvliet op dat moment juist relatief duurder, dus op de houdbare artikelen was Hoogvliet nog een stuk goedkoper. Sinds die tijd doen wij weekendboodschappen altijd bij de Hoogvliet (is ook iets verder weg) en de verse waren tussendoor bij de andere supermarkten. En als ik langs de Lidl kom en ik heb wat nodig haal ik daar ook meestal wel wat.
Als je even een tijdje prijzen vergelijkt tussen supermarkten, weet je al gauw waar je het beste boodschappen kunt doen.

Charis
19-05-2015 om 10:05
Het punt is
dat ik geen zin heb om drie supermarkten af te lopen. Ik doe twee keer in de week boodschappen en haal vrijwel alles (vast riedeltje) bij 1 supermarkt. Tijd is mij ook geld waard.

Half a twin
19-05-2015 om 12:05
Charis inderdaad tijd is geld
Ik heb daar ook geen zin in. Haal de bulk hier om de hoek bij de J.... en voor een paar producten die ze niet hebben ga ik naar D of Ah. Voor de Lidl moet ik een dorp verderop op de fiets, dat kost mij zeker i het weer van gisteren en vandaag teveel tijd en moeite. Als ik er toevallig toch al ben dan loop ik er wel eens binnen maar ga er niet speciaal voor.

Kaaskopje
21-05-2015 om 09:05
Charis
Dat tijd je nu ook geld waard is, komt omdat je je dat kunt permitteren:-). Uit ervaring weet ik dat als het echt móet, je wel tijd máákt voor de voordeligste winkel voor wat je nodig hebt. Wij gingen vroeger voor de bulk naar Lidl en voor het restje naar de C1000. Nu gaan we naar Jumbo of AH. Jumbo omdat die in de eigen wijk is en AH, ja lach maar:-), omdat we daar met de honden op een bankje kunnen wachten terwijl de ander binnen is. We gaan vooraf altijd met ze lopen en na de boodschappen weer met de bus terug. Over gemakzucht gesproken, haha.
Als onze beide dochters nog thuis zouden wonen, zou het boodschappen doen duurder zijn en zouden we nu zeker weer strenger moeten schiften in waar we wat halen. Met ons tweeën kunnen we het zo simpel maken als ons budget ons 'opdraagt' en niemand die moppert omdat er geen frisdrank in huis is of zo. Daardoor zijn we nu wel wat lakser in moeite doen om naar Lidl te gaan. Toch ga ik voor bepaalde zaken nu wel speciaal naar het winkelcentrum. Bij Big Bazar of Zeeman bijvoorbeeld kun je lekker voordelig huishoudelijke en toilet-artikelen halen.

Engeltje
21-05-2015 om 11:05
Aanbiedingen
Ik ben gek op aanbiedingen, maar met als gevolg dat ik wel eens kastruimte tekort kom . Ik koop vooral dure dingen als wasmiddel en shampoo (ook Neutral hier) alleen maar in de aanbieding. AH heeft gelukkig regelmatig een 2+1 gratis aanbieding of zo van Neutral, en dat scheelt natuurlijk een hoop. Dus dan koop ik alles groot in.
Ik moet verder weer eens een huishoudboekje bij gaan houden, want ik heb eigenlijk geen idee wat ik uitgeef per week. Best veel denk ik, zeker nu wij ook een hond hebben die vers vlees eet. Als ik moet gokken denk ik dat we zeker rond de € 150 per week zitten alles bij elkaar, voor 2 volwassenen, 2 pubers en een grote hond. Ik reken dan wel drogisterijartikelen, eten voor de hond en wasmiddelen ed mee. Toch best veel.

Netje
21-05-2015 om 11:05
Engeltje/ontopic
Ik haal nog maar heel weinig bij de drogist eigenlijk, een keer speciale zalf of pillen, maar dat is het wel.
Verder is het misschien een tip voor je, ivm met je tekort aan kastruimte, om even op te schrijven wanneer een bepaald product in de aanbieding was.
Grote kans dat het om de 3 maanden zo'n beetje in de aanbieding is.
En wanneer niet, dan een ander merk van hetzelfde product wel binnen een paar weken.
Dan hoef je iets minder te hamsteren :-)

bieb63
23-05-2015 om 14:05
Netje
Waarom niet bij de drogist? Kruitvat en Etos hebben altijd mega aanbiedingen voor alles en nog wat. Ben ik toch meestal veel goedkoper uit dan bij de super (en ze hebben ook eigen merk dat zeer betaalbaar is).

Netje
23-05-2015 om 17:05
bieb
Omdat hier bij de supermarkt waar ik mijn boodschappen haal geen drogist zit, daar moet ik een behoorlijk eind voor om. (benzinegeld/tijd)
De supermarkt heeft ook grote goedkope flessen die bij mij voldoen.
Ben ik eens bij een drogist dan kijk ik wél gelijk of er nog iets is dat interessant is. Maar meestal voldoet de supermarkt, ook in de standaard pijnstilling wel. Ik hoef er in elk geval niet standaard iets te halen.

Domovoi
04-06-2015 om 22:06
hè?..
Wat wij kwijt zijn per week verschilt echt heeel erg van iedereen hier. wij zijn zo'n 200 euro kwijt voor voor 4 personen, 2kinderen van 18 en 12, die van 18 fitnesst heel veel, 5 keer per week naar de gym, en eet dus ook heel veel. mijn jongste sport ook fanatiek eet ook veel, hij weegt te veel voor zijn lengte maar volgens de huisarts is hij niet te dik en is hij gespierd! wij eten btw ook biolochisch. ik eet zelf niet zo veel(meer) en ik ben bezig met afvallen. per week gaan er zo'n 5 broden van de bakker doorheen en in het weekend 2 afbakbroodjes p.p.
phoe mijn mobiel werkt ook niet mee zeg!

even niet
26-08-2015 om 07:08
oeps
Hier met 2 volwassenen 2 puberjongens zo'n 300 €,. Dan eten we wel eke dag vlees (sinds de jongens daar om vragen). en dat koop ik altijd biologisch. Sinds een jaar dus ook vleesbeleg. En ook veel groenten trouwens. Geen zakjes, pakjes. IK doe ook nog eens veel zelf. Ik denk dat het in het vlees zit. Als de jongens het huis uit zijn, ga ik weer flexivegetarisch!

Dees
26-08-2015 om 08:08
2 verschillende
Wij doen 2 keer per week boodschappen, bij 2 verschillende winkels. En die aanbiedingen bekijken wij wel. We maken een strikt lijstje en wijken daar niet of nauwelijks vanaf. We zetten op het lijstje wat bij welke winkel kost. Dus als we weten dat we nog een zak kattenbakkorrels in huis hebben en we komen bij winkel A en we weten dat ze bij winkel B goedkoper zijn dan nemen we ze een andere keer mee.
Wasmiddel, douchegel, shampoo en andere lang houdbare artikelen kopen we alleen in de aanbieding.

Dees
26-08-2015 om 08:08
Kosten
O en wij zijn per week tussen de 70 en 120 euro kwijt. We eten deels vegetarisch (maar dan wel de vegaburgers enzo) dus elke dag "vlees", groenten en aardappelen of rijst.
We zijn met zijn 3en waarvan een peuter van 2,5

Emma
26-08-2015 om 08:08
lijstje
Elke week heb ik een vast boodschappenlijstje. Wordt niet van afgeweken. Daarmee eerst naar de Lidl en dan de rest bij Vomar, Deen of AH. En nooit met een lege maag naar de supermarkt . Met ons tweeën per week rond de 80 euro.

Dees
26-08-2015 om 09:08
krullevaar en emma
Een vast boodschappenlijstje hebben wij ook. Daar staat op "Verse groente naar keuze".

Kaaskopje
26-08-2015 om 11:08
Hier wel 1800 in totaal
En dat is best krappies. Zelfs nu we meestal met ons tweeën zijn, is het puzzelen. Onze twee honden vullen de plekken van de kinderen eigenlijk ook weer op. De katten kosten minder, maar goed, het telt wel mee.
Als wij samen boodschappen doen, of als ik alleen ben en echt heel zuinig binnen de lijntjes moet blijven, zou je ons of mij ook zo rekenend tegen kunnen komen. Ik onthou de prijzen niet, dat is wel jammer. Dus ik moet altijd kijken.
Op de dag dat het geld binnenkomt doen we een dagje "duur", voor de rest proberen we te besparen. Zo koop ik regelmatig toilet en schoonmaakartikelen bij winkels als Big Bazar, Zeeman, of Action. Mijn man gaat vaak alleen naar Aldi/Lidl. Hij kan erg goed verleidingen weerstaan. Daarnaast komen we bij AH en Jumbo.
Zonder kinderen zijn wij makkelijker met wat we eten. Kliekjes, kroketjes op brood met soep. Lauwe salade met krieltjes, groente en komkommer. Dat soort zaken. Ik heb deze week sperziebonen ingevroren. 47 Cent per 500 gram. Ik wil nog meer kopen, dat scheelt echt. We hebben sinds kort een kleine vrieskist. Daar bewaar ik het hondenvoer in, maar het is ook ideaal voor extra opslag. Ik bedenk me nu dat ik daar echt nog meer mee kan doen.

zebra
26-08-2015 om 13:08
geen vast budget
per week voor boodschappen en meestal ben ik wel rond de 100/120 euro per week kwijt. Daar zitten dan wel spullen bij zoals wasmiddel, shampoo ed. We zijn met 2 volwassenen en 1 puber.
Ik let wel op aanbiedingen en krijg soms ook nog wel wat groente van mijn ouders uit hun tuin.
In najaar en winter maak ik gebruik van weekmenu's die ik samenstel aan de hand van de aanbiedingen in de supermarkten. In het voorjaar en zomer doe ik dat minder omdat we dan vaak op de dag zelf beslissen wat we 's avonds eten (bij warm weer spontaan bbq of broodjes gezond die we dan wel zelf maken).

mona
26-08-2015 om 16:08
gemiddeld 55 euro
Hier gemiddeld 55 euro per week, 1 ouder, 2 pubers.
Ik maak een weekmenu en ga dus maar een keer naar de supermarkt (de Lidl), bij de Lidl zelf kijk ik wel eens of er nog iets in de aanbieding is, mocht ik het kunnen gebruiken neem ik het extra mee, anders niet. We eten wel iedere dag vlees, maar niet veel, overal wel groente bij, doe veel pasta en rijst gerechten met veel groente (courgette, champignons, paprika, lenteuitjes enz) en ook gewoon zo'n pakket cola (6 flessen)
Geen chips want dat vinden we niet lekker bij de Lidl, soms haal ik dat dus nog wel even bij een andere super, ben ik 3 euro kwijt.
Alles zit erin voor die 50 euro, ontbijt,lunch, avondeten, ijsjes, shampoo, waspoeder, kattenvoer enz.
De eerste keer dat ik een weekmenu en boodschappenlijstje maakte was ik geloof ik 3 uur bezig, maar dat ging al gauw steeds en steeds sneller....gewoon even wennen. Het scheelt veel geld en tijd, dus ik wil niet anders meer.

Emma
26-08-2015 om 16:08
Dees
Natuurlijk niet )
Een vast lijstje is een lijstje dat ik meeneem en waar ik niet van afwijk. Maar we eten wel elke week brood en kaas en koekjes en chips etc. Dat dan weer wel ;-)

Kaaskopje
27-08-2015 om 11:08
Dees
Ik ging ervan uit dat dat duidelijk was:-). Per maand. En ja, ik weet dat het nog krapper kan, maar ik reken mezelf tot de categorie van mensen die net te veel heeft voor toeslagen, maar daardoor niks overhoudt. Tot overmaat van ramp vinden ze dat mijn man vorig jaar teveel heeft gehad en moet dat nu we minder hebben dan vorig jaar dat dat weer terugbetaald moet worden.

Kaaskopje
27-08-2015 om 11:08
oef
Wat is mijn manier van schrijven toch belabberd geworden nu ik alles via de telefoon moet doen. (Computer heeft het begeven.) Ik hoop dat jullie door de laatste zin komen.
Reageer op dit bericht
Op dit topic is al langer dan 4 weken niet gereageerd, daarom is het reageerveld verborgen. Je kan ook een nieuw topic starten.